İki Drama Dizisi Tavsiyesi: Six Feet Under ve Fringe 1

Dizipub dizi izleme alanında hızlı ilerleyişini sürdürüyor. Açılalı daha bir ay olmasına rağmen sosyal medyada ismi sıkça geçmeye başlayan dizipub dizileri kalite anlayışını ön planda tutarak biz izleyicilerin beğenisine sunuyor. Sizlere bugün bahsedeceğim iki dizi drama ağırlıklı: Six Feet Under ve Fringe.

Six Feet Under

Six feet under 2001 yılında yayınlanmaya başlamış, aradan geçen 13 yılda kült statüsü kazanmış müthiş bir yapım. 2006 yılında sonlanan dizi toplam 5 sezon ve 63 bölümden oluşuyor. Dexter’dan tanıdığımız Michael C. Hall’un da önemli bir rol üstlendiği dizi, bir aile çevresinde geçiyor. Fisher ailesi ölen kişilerin cenaze işlerini üstlenen bir şirketi yönetirken, baba Nathan’ın beklenmedik ölümü dengeleri derinden sarsacaktır. Artık yaşamayan babanın yerine 2 oğlu bir kızı ve dul karısı bu işi devralacak ama birbirleri arasındaki çatışmalar bir türlü sona ermeyecektir. Her bölümün başında bir insan ölürken, onlar günlük yaşamlarını normal bir şekilde sürdürmeye devam edecek ama giderek olgunlaşacaklardır. Ailedeki bireylerin farklı karakterlerine dışarıdan eklenen tuhaf tipler bol olaylı örgüyü daha da karmaşık hale sokacak ama bir yandan da birbirlerine daha da yakınlaştıracaktır. Evin asi, en büyük çocuğu bu tuhaf yerde sıkışıp kalacak, eşcinsel ikinci çocuk korkularıyla yüzleşme konusunda adımlar atacak, en küçüğü ise ölümün evinde yaşamasına karşın dünyada daha büyük kötülükler olduğunu zamanla anlayacaktır. 8.9 gibi oldukça yüksek bir IMDb notuna sahip dizinin akıcı bir hikaye kurgusu olduğunu söylemek mümkün. Dizipub da bu mükemmel diziyi en iyi kalitede sizlerle buluşturuyor: Six Feet Under izle.

Fringe

Fringe dizisini sadece drama ile tanımlamak tabi ki mümkün değil. Bilimkurgu yanı oldukça ağır basan, bunun yanına gerilim ve gizem gibi temaları ekleyen Fringe efsane sıfatını kazanmış durumda. 2008 yılında Fox televizyonunda yayınlanmaya başlanan Fringe 5 sezonluk ve 100 bölümlük serüveninin ardından 2013 yılında ekranlara veda etti. J. J. Abrams gibi birçok kaliteli ve popüler yapıma önderlik eden bir yapımcının yarattığı Fringe’in başrollerini Anna Torv, Jasika Nicole ve Joshua Jackson paylaştı. Olivia Dunham FBI özel ajanı olarak gizemli bir olayı araştırmakla görevlidir. Bu yüzden yolu Walter Bishop adlı bir bilim adamı ile kesişir. Walter’ın oğlunun da dahil olduğu hikaye bu üç kişinin gerçeği aramasıyla ilerlemeye başlar. Fringe’i izlemek için linke tıklabilirsiniz: Fringe izle

Six Feet Under ve Fringe drama merkezli ama farklı konseptlerdeki iki önemli yapım. Bu dizileri ve daha birçok diziyi dizipub aracılığıyla takip edebilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir