MH Magazin – Türkçe WordPress Haber Teması

MH Magazin WordPress Haber Teması 1

 

MH Magazin teması tüm dünyada “pro” versiyonu ile magazin , haber , politika sitelerinde kullanılmaktadır. ÜLkemizde de bulunan wordpress haber teması paket satşlarına benzer bir durumu olan MH Magazin temasının ücretsiz versiyonunu sizlerle paylaşıyoruz.

Tema orjinal sürümünde 9 farklı dili desteklemektedir. Bu dillerin içerisinde Türkçe sürümünün olmadığını farkettiğimizde 10. dil olarak türkçeyi de ekleyelim dedik. Orjinal türkçe dil dosyası bulunan temayı kurulum yapmanızın ardından dil için ayar yapmanıza gerek yoktur.[sc:468adsense]

MH Magazin - Türkçe WordPress Haber Teması 1Tema özelliklerinden bahsedecek olursak, öncelikle ana sayfa tasarımından bahsedelim. 5 Farklı bileşenden oluşan ana sayfada slide , kategori yazıları , reklam alanları , facebook bağlantıları , footer (alt bölüm) gibi alanlar bulunmakta.

WordPress yönetim paneline kurulumdan sonra site arka planı ve logo için özel alanlar gelmekte ve buralardan düzenleme yapabilmektesiniz.

TEMA KURULUMU:

  • WordPress tema dosyasını “themes” klasörünüze atın ve yönetim panelinden etkinleştiriniz.
  • Ana sayfa tasarımı için yeni sayfa oluşuturunuz ve şablonu “homepage” seçiniz. Daha sonra Wp-Admin/Ayarlar/Okuma bölümüne gelerek Ön Sayfa Görünümleri bölümüne oluşturduğunuz sayfayı seçiniz.

TEMA KULLANIMI:

Yandaki resimde gördüğünüz üzere ana sayfa bölümlerini oluşturmak için Wp-Admin/Görünüm/Bileşenler bölümüne gelerek 5 farklı widgete ilgili içerikleri sürükleyiniz.

Temanız kullanıma hazır, keyfini çıkarın.

 

2 Yorum | MH Magazin – Türkçe WordPress Haber Teması
  1. slideri etkinleştiremedim yardım?

  2. Bu temanın slider kısmını kullanmak için premium gerektiriyor mu?


[yukarı]

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir