VideoStream – Ücretsiz WordPress Video Teması

VideoStream - Ücretsiz WordPress Video Teması 1

 

WordPress video sitesi oluşturmak isteyenler için detaylı olarak incelediğimiz “VideoStream” wordpress video temasını sizlere tanıtacağız.

Öncelikle Tema yapımcısı olan Apptha ekibinden bahsedecek olursak kendileri HD Flv video player yazılımlarıyla tanınmaktadır. Mevcut video player tecrübelerini güzel bir wordpress eklentisi oluşturarak ve wordpress temasına entegre etmişler ve ortaya VideoStream çıkmış.

WordPress Video Teması Özellikleri :

VideoStream - Ücretsiz WordPress Video Teması 1

TÜRKÇE DEMO SAYFASI

Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu wp video temasını wordpress tema ekibi olarak tarafımız türkçeleştirmiştir.

Temada bulunan video player eklentisini dizine atıp , aktif ettiğinizde otomatik bir youtube video botuna sahip olacaksınız. Bu çok kolay çalışan video eklentisi ile video ekleme sayfasına youtube video linkini eklemeniz yeterli olacaktır. Sistem video açıklamaları , video resmi gibi bölümleri kendi halletmektedir. Video temasının bir diğer güzel özelliği ise 1080p , 720p videoları HD kalitesinde oynatabilme kapasitesidir. Biz test sayfasına Recep İvedik 4 filminin fragmanını koyduk, 1080p olarak izleyip ne demek istediğimizi daha detaylı anlayabilirsiniz.

Tema Kurulumu

İndirğiniz dosyada eklenti ve tema dosyası olmak üzere 2 adet zipli dosya bulunmaktadır.

  1. VideoStream” dosyasını tema klasörüne , “Contus Video Galeri” dosyasını plugins klasörüne atarak panelden etkinleştiriniz. (Bu işlemleri direkt wp-admin panelinden zip dosyalarını çağırarak da yapabilirsiniz)
  2. WordPress yönetim panelinden Ayarlar / Okuma bölümüne gelerek Ana Sayfanızı “Videos” sayfası olarak değiştiriniz.

Tebrikler ! temanız kurulum için hazır durumda. Şimdi WordPress yönetim paneline giderek Video Galery bölümünden videolarınızı ekleyebilirsiniz.

Ekstra Tavsiyeler

Video temasında, tema ayar sayfaları , web site üzerinde ziyaretçilerinizin göreceği tüm sayfalar “türkçe demo” adresinde de inceleyebileceğiniz gibi türkçeleştirilmiştir. Video ekleme sayfası orjinal haliyle bırakılmış olup örnek bir kaç video eklediğinizde pratik kazanacağınızı düşünüyoruz. Ayarlar kısımlarından video zamanı gibi bölümleri aktif edebilirsiniz. Ayrıca video reklamlarını yönetebilirsiniz.

Video Player’da Bulunan Adsense Reklamları

Ücretsiz olarak sunulan VideoStream’ın tek eksi yönü video playerda bulunan ve otomatik olarak çıkan adsense reklamlarıdır. Ücretli video player satın alarak bu durumu aşabilirsiniz. Temayı beğenen kullanıcılarımız bu reklamları dert etmeyebilir , web sitelerini geliştirip para kazanmaya başladıklarında bu engeli aşmayı kendine yol haritası olarak çizebilirler.

 

2 Yorum | VideoStream – Ücretsiz WordPress Video Teması
  1. Çok güzel gerçekten paylaşım için tşk.

  2. Teşekkürler deniyecegim bakalım nasıl olacak


[yukarı]

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir