12 Ağu 2014
Ağustos 12, 2014

WordPress Site İçi Link Optimizasyonu

4 Yorum

Wordpress Site İçi Link Optimizasyonu 1Web sitenizi oluştururken seo için kilit faktörlerden biri olan site içi link yapısı hakkında önemli ve basit bir olayı çözeceğiniz bir wordpress seo eklentisi tanıtacağız sizlere.

Eklentimizin adı SEO Smart Links . Bu eklenti ile adından da anlaşılacağı üzere basit seo linkleri oluşturacağız. WordPress sitemizde girdiğimiz içeriklerde, özellikle arama motorunda rekabet içinde bulunduğumuz anahtar kelimelere otomatik link vererek hem google botlarının sitemizde gezinti yapmasını sağlayacak , hem site içi linklendirme ile kendi içimizde backlinkler vereceğiz.

Eklentinin bir başka görünmeyen yararı da özellikle haber siteleri, genel blog paylaşım sitelerinde bulunan içeriklerin, başka bir site tarafından paylaşılması durumunda farkında olmadan kelimeyi linkli olarak kopyalayıp sitelerinde paylaşması ile oluşan doğal backlink faydasıdır.

Ayrıca paravan blog kullanıyorsanız tüm blogunuzda link vermekle uğraşmak yerine 1000 yazınız bulunan blogunuzda belli kelimeler geçtiğinde “ana sitenize” otomatik link vermeyi sağlayabilirsiniz.

Seo Smart Link Eklentisi Kurulum ve Kullanımı

Eklentiyi buradan indirin ve kurun. Kullanım için “wp-admin / ayarlar / seo smart links” bölümüne gelerek gerekli ayarları yapınız.

Ayar sayfasındaki bölümler için küçük ipuçları : 

Internal Links  : Bu bölümde yazı , sayfa bölümlerini seçerseniz kelimenin geçtiği bölümlerde otomatik linklendirme yapacaktır. (Örneğin “wordpress temaları” adında bir sayfanız varsa, ekleyeceğiniz içeriklerde “wordpress temaları” geçen bölümlerde sayfaya otomatik link verecektir.

Excluding : Burada h1,h2,h3 gibi yazı türlerini devredışı bırakabilirsiniz.

Target : Burada hangi içeriklerde otomatik linklendirme yapacağımızı seçeceğiz. Etiket , Yazı , Kategori , Sayfa bölümlerini seçebilirsiniz.

Settins : Buradan sadece single (yazı içeriği) , rssde linklendir  , devredışı bırakacağınız sayfaları ekleyebilir , kelimeleri filtreleyebilirsiniz. (örneğin iletişim kelimesini engelemeniz tavsiye edilir; her iletişim kelimesi geçtiğinde “iletişim” sayfanızı link gidecektir) ,

Custon Keywords : Burası esas kullanacağımız alandır.

Örnek kullanım : wordpress, http://www.wordpresstema.com
Buradan da anlaşılacağı üzere “wordpress” kelimesi geçtiğinde http://www.wordpresstema.com adresine link bağladık. Uygulamayı bu sayfadan da test edebilirsiniza. Benzer kelimeler otomatik linke dönüştü.

Wordpress Site İçi Link Optimizasyonu 2Hemen altta bulunan ayarlarda ise sırasıyla bir yazıda kullanılacak maksimum link , bir linkin tekrar sayısı ve sayfa içindeki sayısı yer almaktadır.

Bu eklenti ile sayfanızdaki kelimeler için site içi ve site dışı linklendirme yapabilirsiniz.

4 Yorum | WordPress Site İçi Link Optimizasyonu
  1. Arkadaşım açıklamalarınızdan ve wordpress kullanıcılarına katkılarınızdan dolayı teşekkür etmek istedim.
    ellerinize sağlık.

  2. Bu detaylı bilgin dolayı çok tşk ederim

  3. merhaba tşkler ederim harika temalarınız var ellerınıze sağlık

  4. Merhaba temalar süper paylaşım için tesekürler.


[yukarı]

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir