WordPress web sitenizde toplu olarak yazı yayınlamak isteyebilirsiniz, elinizde taslak olarak kaydettiğiniz bir çok yazı kalmış olabilir bu durumda bir wordpress eklentisi arayacak olursanız mqsly sorgusu çalıştıracak bir eklenti henüz mevcut değil. Güncel olarak yayınlanmış eklentiler taslakları belirli bir zamanlama ile yayınlamaya imkan sağlamakta. Bazı wp eklentileri de (özellikle aktif yazarları olan siteler için) taslak olarak bekleyenleri sizin ve diğer yazarların olarak basit bir şekilde görmenizi sağlıyor.

WordPress’te tüm taslakları yayınlamak isterseniz eklenti ile yapamıyoruz ama hosting yönetim paneline giriş yaparak phpmyadmin bölümüne giriş yaptıktan sonra , veritabanınızda sql sorgusu yaparak bu talebinizi yerine getirebilirsiniz.

Tüm taslakları yayına al sorgusu :

UPDATE wp_posts SET post_status = ‘publish’ WHERE post_status = ‘draft’;

Tüm silinenleri taslaklara al sorgusu :

UPDATE wp_posts SET post_status = ‘draft’ WHERE post_status = ‘trash’;

Tüm yayındakileri taslaklara al sorgusu :

UPDATE wp_posts SET post_status = ‘draft’ WHERE post_status = ‘publish’;

Tüm yayınları sil sorgusu :

UPDATE wp_posts SET post_status = ‘trash’ WHERE post_status = ‘publish’;

Yani komutumuzda; UPDATE wp_posts SET post_status = ‘yeni‘ WHERE post_status = ‘eski‘; alanlarına müdahale ediyoruz.

Draft : taslak , Publish : yayında , Trash : sil olarak görünmekte.

Şimdi konumuzla alakalı olarak ekstra bir eklenti tavsiye ederek yazımızı sonlandırıyorum;


Drafts Scheduler eklentisi ile belirli bir periodla eklentilerini zamanlayarak yayınlayabilmektesiniz. Örneğin elinizde 100 adet taslak makale var, bunları her gün 2şer adet yayınla , 4 saatte bir kez yayınla gibi komutlar vererek içerik yayınınızı ayarlayabiliyorsunuz. Özellikle google webmaster araçlarına web sitenizi kaydedip, güzel bir seo eklentisi kurmuşsanız ; her yeni içerik gittiğinde google’a pingleme yapılacağı ve sitenizin güncelliğinin gösterileceği için google sıralamanızın istediğiniz yere gelmesi adına güzel bir uygulama olacaktır.

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir